Iba Fišer!

Absurdno-realistický román rozprávaný cynickým rozprávačom, ktorý neberie vážne skoro nič, najmenej seba samého.

Odvaha tohto leta

Dobrodružný príbeh dvoch chalanov, ktorí trávia letné prázdniny u svojich starých mám.
Ako si poradia s náročnými a občas aj strašidelnými okolnosťami? A kto z nich nazbiera dostatok odvahy, aby sa vydal na pátranie po rodinnom tajomstve?

Ženy bez rodokmeňov

Kniha o neobyčajne-obyčajných ženách. Ukazuje ako sú naše životy prepojené a ako nás môžu ovplyvniť ľudia, ktorí o tom možno ani nevedia.

Nezamestnaný

Román vyznieva ako akási „paródia“ na život nezamestnaného, môžeme ho však chápať aj ako realitu, ak si uvedomíme, že na spokojný život nám vlastne stačí málo.

Kniha na zákazku – Rozmanitosť na tanieri

Zadanie bolo priniesť peknú a zároveň poučnú knihu, ktorá bude inšpirovať k láske k jedlu a k našej planéte, lebo: „Hovorí sa, že sme to, čo jeme. Rovnako ako to, čo pestujeme či chováme; to, čo spracovávame, kupujeme, ale aj to, čo nejeme.“

{z}matky zmätky A ty to ako zvládaš?

Ak táto kniha zlepší náladu čo i len jednej mame; ak si niektorá z mám vďaka nej uvedomí, že sme na tom s materskou nedokonalosťou a zmätkami rovnako – misia bude úspešne splnená.

Timo a hviezdna obloha

Pozeranie sa na hviezdy je príjemné a častokrát si pri pohľade na neopísateľnú nočnú oblohu môžete oddýchnuť. Avšak veľa ľudí na to dnes zabúda.

kniha Veľký román

Veľký román

Po vydaní úspešnej knihy pre deti O čertovi Kolofónovi, vychádza Petrovi Gärtnerovi jeho debut pre dospelých Veľký román. 

Pokojní v nepokoji

21 príbehov politických väzňov, ktorí aj v neslobode dokázali nájsť pokoj a vnútornú slobodu.

Cukrové topánky

Maškrtný Cyril zisťuje, že je lepšie, ak sa sladkosti jedia s mierou a sú pripravené zo zdravších a lokálnych ingrediencií.

O čertovi Kolofónovi

Akčná rozprávková knižka, ktorá verte, či nie spája čertov, ježibaby, lúpežníkov z Divokého západu, Tyranosaura Rexa a sociálnu poisťovňu. Čítanie plné humoru pre deti, ale aj ich rodičov.

Viem zastaviť čas

Kniha, ktorá vás vráti v čase. Fotografie Juraja Bartoša zachytávajúce svedectvo doby 80. a 90. rokov.

Špagáti

Skutočné absurdity základnej vojenskej služby v románe Johnyho Salónky.