Kedy naposledy ste sa len tak pozreli hore na hviezdy?

Táto kniha je pre mňa (Zuzanu Dušičkovú, vydavateľku zo Zum Zum) poctou môjmu psovi Timovi, ktorý ma sprevádzal 17 rokov. Pre vás ostatných by to však mal byť príbeh, po ktorom by ste mali dostať chuť len tak sa pozrieť na hviezdy. Len tak. Bez appky, ktorá vám pomenuje každú časť oblohy.

Povedala som si: mám vydavateľstvo, teda mohla by byť kniha o Timovi. Vtedy som však netušila, že ju aj napíšem. Môj kamarát, dizajnér písma Ondrej Jób, mi predminulé leto ukázal na oblohe Mars. Ako som Mars pravidelne ukazovala ďalším kamarátom, prišla som na to, že som sa vlastne na nočnú oblohu niekoľko rokov takmer vôbec nepozerala. A vysvitlo, že väčšina ľudí z môjho okolia na tom bola podobne. Vtedy mi napadlo spojiť dokopy Tima a pozeranie sa na hviezdy.

Pozeranie sa na hviezdy je príjemné a častokrát si pri pohľade na neopísateľnú nočnú oblohu môžete oddýchnuť. Avšak veľa ľudí na to dnes zabúda. 

Tima ilustrovala Adelka Režná, ktorá ho aj osobne poznala, takže ho nenakreslila ako vystrihaného výstavného pudla, ale ako pudlíka-ovečku.

Keďže je v knihe uvedených aj niekoľko faktov, za odbornú konzultáciu ďakujem astronómovi Mgr. Marekovi Husárikovi, PhD.

O grafický dizajn sa postarala úžasná Silvia Vargová a aké iné písmo by malo byť v knihe použité, ak nie od Ondreja Jóba a jeho štúdia Setup?

Knihu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.