25 skutočných príbehov

Autorom dobrodružstiev, ktoré sa skutočne stali mačkám v mestečku Liptovský Hrádok, je Johny Salónka. Svoj pozorovací a rozprávačský talent predviedol v románe Špagáti, v ktorom spomína na absurdity základnej vojenskej služby. Niektoré príhody boli skutočne tak absurdné, až sa zdali byť vymyslené. Inak to nie je ani s príbehom Mici a jej mačiatka, bieleho kocúrika Ťuťa, ktorý sa narodil hluchý.

Ťuťo, ty jeden nepodarenec!
Mačka a myš

Dobrodružstvá mačiek však v knižke neopisuje Johny, ale Zuzka, ktorá do Liptovského Hrádku chodí na prázdniny za starou mamou a ujom. Niekedy prinesie aj psíka Tima. Ako dopadne zoznámenie Tima s Ťuťom? A prečo Ťuťo rád chodil na WC? Kam zmizla klobása a aká zvláštna vec sa prihodila Mici? Viac vám už prezradí Zuzka, tak pozorne počúvajte.

Prvé biele mačiatko
Mica je už domáca mačka

O ilustrácie a grafický dizajn sa postarala Zuzana Bartová z Wildflower a písma pochádzajú od dizajnéra písma Ondreja Jóba. Vybrali sme Ocarinu a čo iné do Dobrodružstiev mačiek z Liptovského Hrádku ako písmo Manual Tatry? PS: Manual Tatry je jedno zo starých písiem, ktoré Ondrej zdigitalizoval vo svojom projekte. Je to zdigitalizované ručne sádzané písmo zo starých tatranských turistických značiek. Ondrej o chvíľu zverejní celý projekt, ale nám o ňom už čosi prezradil v rozhovore o tom ako vytvára písmo.

Knižka Mica

Knihu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.