Príbehy ľudí, ktorí sa nikdy hrdinami stať nechceli. To, čo my často nevieme nájsť v slobodnom svete, oni našli v studenom tichu väzenských ciel. 

21 príbehov politických väzňov zo Slovenska. Timotej Križka fotografoval týchto mužov a ženy v tme, pretože v nej prežili časť svojho života. Knihou by rád inšpiroval ľudí v dnešnej dobe, aby sa pokúsili nájsť svoj vnútorný pokoj a šťastie. 

Kniha je dvojjazyčná – v slovenskom a anglickom jazyku.

Light in darkness: Eugénia Vyskočilová, Rudolf Dobiáš, Michal Ivanko, Štefan Ružovič, Michal Vasiľ, Eugen Ján Kočiš, Ján Ďuro, Anton Srholec, Dorota Kravjanská, Jozef Tóth, Imrich Vanta, Imrich Mráz, Ján Chryzostom Korec, Františka Múziková, Ján Zeman, Jozef Mašlej, Akvinas, Ladislav Záborský, Justína, Bernard Pánči, Andrej Konc

Autor: Timotej Križka

„Nikdy nevieme, v ktorý deň a na akom mieste nás to postretne. Väčšinou nám zmenia život tie zdanlivo najmenšie okamihy. Skutočnosť je moment. Skutočnosť je dar, o ktorý nemôžeme prísť.“

Cena knihy je 30 eur. Ospravedlňujeme sa, ale nemáme anglický e-shop. Preto vás prosíme vyplniť nezáväzný formulár, následne vám na vami zadanú e-mailovú adresu pošleme cenu aj s poštovným. Ak budete s cenou súhlasiť až potom vám vystavíme záväznú objednávku. Ďakujeme! Vydavateľ a autor knihy Pokojní v nepokoji.