Knihy, ktoré voňajú človečinou – posielame cez Packetu, poštou obyčajne alebo na dobierku. Osobný odber je možný v Bratislave a v Liptovskom Hrádku.

Knihy

Príbehy z hladného brucha

15,00 

Hľadáte knihu, ktorá prebudí lásku k jedlu a k vareniu u vašich detí?

Nechajte vaše deti objaviť svet chutí a kulinárskych zážitkov s knihou Príbehy z hladného brucha. Okrem napínavého príbehu kniha obsahuje aj jednoduché recepty, ktoré si môžete spolu s deťmi vyskúšať doma.

Začnite dobrodružstvo s Petrom a hudcami.

 

Out Of Stock

Polárna žiara 2 Veštica a Vikingovia

15,00 

 

Dočasne nedostupné! K dispozícii opäť v septembri. 

Druhý diel oceňovaného nórskeho komiksu.

DOBRODRUŽSTVO POKRAČUJE

Vikingovia bažiaci po pomste sa spoja s vešticou, aby Espenovi a jeho družine zahatali cestu.

Sonja sa ocitá vo víre sporu medzi trolmi, Vikingami a záhadnými ľuďmi z hôr. Všetko je inak ako očakávala… Dokonca Espen sa začne obávať, že ju už viac nedokáže ochrániť.

 

Out Of Stock

Polárna žiara Cesta do údolia trolov

14,00 

 

Dočasne nedostupné. K dispozícii opäť v septembri. 

Prvý diel oceňovaného nórskeho komiksu.

VYDAJTE SA S NAMI NA CESTU DO MAGICKÉHO SVETA

Jednej noci Sonju navštívi neznámy chlapec, ktorý sa jej však zdá zvláštne povedomý. Espen pochádza z iného sveta a Sonju pozve, aby sa k nemu pridala na jeho ceste späť. 

 

 

Iba Fišer!

14,00 

Hlavnému hrdinovi (volajme ho Fišer) zo dňa na deň zhorí duša a teraz musí skúsiť žiť bez nej.

Absurdno-realistický román o tom, ako sa z človeka, ktorý dozrieva, vytráca bližšie nedefinovateľná energia, je rozprávaný cynickým rozprávačom, ktorý neberie vážne skoro nič a najmenej seba samého. 

Odvaha tohto leta

13,00 

Miro by najradšej uprostred horúceho prázdninového leta ležal vo vani alebo sa bicykloval. Tóno by rád len tak vyšiel z bytu, hral sa na počítači alebo si čítal. Ibaže nemôžu.

Ako si poradia s náročnými a občas aj strašidelnými okolnosťami? A kto z nich nazbiera dostatok odvahy, aby sa vydal na pátranie po rodinnom tajomstve?

 

 

Ženy bez rodokmeňov

14,00 

Kniha o neobyčajne-obyčajných ženách.

Kniha, ktorá ukazuje ako sú naše životy prepojené a ako nás môžu ovplyvniť ľudia, ktorí o tom možno ani nevedia. Krásne citlivo a s nadhľadom vystavaný príbeh o hlavnej hrdinke, ktorá už od detstva vyhľadáva a pozoruje ženy, ktoré žijú určitým spôsobom nekonvenčne a netypicky.

 

Nezamestnaný

10,00 

Paródia na život nezamestnaného alebo realita, ak si uvedomíme, že na spokojný život nám vlastne stačí málo.

Timo a hviezdna obloha

14,00 

Kniha Timo a hviezdna obloha by chcela deťom, ale aj ich rodičom, ukázať, ako príjemne a oslobodzujúco sa môžu cítiť, keď večer zaklonia hlavu smerom dohora. 

 

Veľký román

12,00 

Veľký román je najmä o typickej slovenskej rodine. Uťahuje si zo stereotypov, avšak s veľkou dávkou pokory a humoru. Príbeh, ktorý sa ľahko a rýchlo číta, lebo po každej kapitole chcete vedieť ako dopadne tá ďalšia.

 

Pokojní v nepokoji

30,00 

Príbehy ľudí, ktorí sa nikdy hrdinami stať nechceli. To, čo my často nevieme nájsť v slobodnom svete, oni našli v studenom tichu väzenských ciel. 

21 príbehov politických väzňov. Timotej Križka fotografoval týchto mužov a ženy v tme, pretože v nej prežili časť svojho života. Knihou by rád inšpiroval ľudí v dnešnej dobe, aby sa pokúsili nájsť svoj vnútorný pokoj a šťastie. 

Kniha je dvojjazyčná SK/EN.

Obchodná ulica Svedectvo doby

30,00 

Fotografický záznam reality, v ktorej sme kedysi žili. Svedectvo doby od Juraja Bartoša.

Fotografie okoloidúcich, architektúry, predavačov, výkladov a domácností zachytávajú dobu a ľudí presne takých, akí vtedy boli a ako sa tvárili, keď mali pocit, že sa na nich nikto nepozerá.

Text Svedectva doby je preložený do anglického, nemeckého a japonského jazyka.

 

Mica Dobrodružstvá mačiek z Liptovského Hrádku

11,00 

25 príbehov, ktoré sa skutočne stali mačkám v mestečku Liptovský Hrádok. Hlavnými hrdinami sú Mica a jej mačiatko, biely kocúrik Ťuťo, ktorý sa narodil hluchý. Jeho hendikep mu ale vôbec neprekáža v šantení.

Ako dopadlo zoznámenie Ťuťa s pudlíkom Timom? A prečo Ťuťo rád chodil na WC? Kam zmizla klobása a aká zvláštna vec sa prihodila Mici?

 

Cukrové topánky

10,00 

Sladkosti sa dajú jesť aj s mierou a ak sú navyše pripravené zo zdravších a lokálnych ingrediencií, sú o to chutnejšie.

Príbeh o Cyrilovi, ktorý nenásilným spôsobom ukazuje deťom, že dobrota sa nemusí zjesť celá, ale dá sa odložiť aj na zajtra.

 

 

 

Marínka Somarinka nakrúca film! Nakrúcaj spolu s ňou!

5,00 

Pracovný zošit, ktorý sprístupňuje deťom možnosť zažiť atmosféru filmového štábu na vlastnej koži bez strachu z neúspechu a neznáma.

Marínka Somarinka vtiahne vaše deti prostredníctvom pútavého príbehu, akcie a zábavy do prostredia filmovačky a oboznámi ich so všetkým, čo si nakrúcanie vyžaduje.

 

Viem zastaviť čas

20,00 

Jedinečné retro fotografie zachytávajúce svedectvo doby.

V objektíve Juraja Bartoša boli a dodnes sú najmä ľudia: „Zaujímal ma život, ako sa ľudia prejavujú, ako sa k sebe správajú, akú majú atmosféru v tvári.“ Juraj Bartoš niekedy s vážnou tvárou, inokedy s humorom odhaľuje pozadie vzniku každej jednej fotografie. Úvod knihy patrí úprimnej spovedi fotografa, ktorý otvorene rozpráva o svojom živote počas socializmu i v súčasnosti.

 

Out Of Stock

O čertovi Kolofónovi

10,00 

Kúzelné chvíle pre celú rodinu.

Kniha vznikla na základe úspešnej hry bábkového divadla Morgonrock. Je vhodná pre deti 4-10 rokov, avšak autor si prostredníctvom odkazov pre dospelých dal záležať na tom, aby jej čítanie bolo potešením nielen pre deti, ale aj ich rodičov.

 

Špagáti

10,00 

Absurdity základnej vojenskej služby.

Skutočná výpoveď o živote na základnej vojenskej službe tak ako ju zažil a videl Johny Salónka. Absurdné vojenské nariadenia, ľudské osudy, hlúposť, priateľstvo, pijatika a Salónkov nadhľad počas jedného roka vojenčiny, ktorú si Johny odkrútil v Mariánskych Lázňach.

 

Merithos

5,00 

Kniha pre teenagera od teenagera.

Akčný príbeh Poloboha Kaza a kúzelníčky Janet, ktorí svojsky presviedčajú národy Merithosu, stojace proti sebe, aby sa spojili a spoločne bojovali proti nepriateľovi. Sami však netušia, kto všetko môže byť v týchto pohnutých časoch nepriateľom… Hoci sa dej odohráva vo svete mágie, drakov a božských esencií, postavy sú také normálne, až sa vám môže zdať, že sú to úplne obyčajní ľudia z nášho sveta. Janet a Kaz vás presvedčia, že nadhľad a humor sú veci dôležité, aj keď sa na vás a vášho hipogrifa rúti armáda božských rás.

 

 

Audioknihy

Marina Submarina audiokniha

8,00 

21 kapitol pútavého príbehu o Marine, ktorá nakrúca film o pirátoch je načítaných Emmou Rose Korbel – 7 ročným dievčatkom presne takým ako je Marina.

Pri učení cudzieho jazyka najlepšie pomáha počúvať ho. Anglicky nahovorená audiokniha Marina Submarina je na to ako stvorená.

 

Marínka Somarinka audiokniha

7,00 

Dobrodružný príbeh o Marínke Somarinke, ktorá cez prázdniny s rodinou a kamarátmi nakrúca film o pirátoch si vaše deti môžu vypočuť v pohodlí domova.

21 kapitol nahovorila Marka Staviarska za hudobného sprievodu Juraja Staviarskeho.

 

E-knihy

Dobšinský – krvavý výber ekniha

5,00 

Výber ponúka 15 rozprávok, ktoré boli pôvodne určené dospelým čitateľom. Každá jedna rozprávka je ilustrovaná iným mladým výtvarníkom a je doplnená o zaujímavosť od literárnej vedkyne Jany Pácalovej.

Zaspomínajte si na detstvo a začítajte sa opäť do rozprávok.

 

Mařenka Mořenka ekniha

5,00 

Slovenské deti prestávajú rozumieť češtine. Doprajte im skúsenosť s našim susedným jazykom vo forme napínavého príbehu Mařenka Mořenka Jak natočíš film, když nejsi dospělák.

 

Printy